Clannad – Öneri

Clannad ve Clannad: After Story

(Clannad After Story Clannad’ın 2.sezonudur.)

Türler ; Yaşamdan Kesitler, Dram, Komedi, Okul, Doğaüstü Güçler, Romantizm

– Clannad Yayınlanan Bölüm; 23/23

– Clannad After Story Yayınlanan Bölüm; 24/24

– Animenin ayrıca bir filmi bulunmakta.

Clannad’ın Konusu;

Ağladığım ilk ve tek anime diyerekten konuya geçiş yapıyorum dostlar. Tomoya küçük yaşta annesini kaybetmiş. Babası da bu olay yüzünden kendini alkole vurmuş. Anlayacağınız Tomoya’nın hayatı yok. Bitmiş ölmüş bir şekilde hayattan zevk almayan ve hayatın bir şey ifade etmediğini düşünen bir abimiz. Hachiman’ı anımsattı bir an. Neyse devam edelim. Bir gün Tomoya alkollü olan babasıyla kavga ediyor ve babası Tomoya’nın kolunu yaralıyor. Tam hatırlamıyorum ama sanırım omzuydu. Babası yüzünden basketbol klubünü bırakıyor ve babası ile olan arası iyice açılıyor. Bir gün okula giden Tomoya abimiz Nagisa’yı görüyor. Nagisa aşağıda oturmuş tek başına yemek yiyor. Tomoya’nın ilgisini çekiyor ve yanına gidiyor. Nagisa’yla konuşuyorlar falan derken Tomoya aşık oluyor ve hayatı güzelleşmeye başlıyor. Bu arada Nagisa’nın bir amacı var. Tiyatro klubünü tekrardan açtırmak ve orada rol oynamak. Bizim tatlı maceramızda burada başlıyor. Bakın yemin ediyor bu animeye rakip olabilecek anime gerçekten çok az. Komedisi, romantizmi, draması falan herşeyi 10/10 diyebileceğim bir anime. Sadece ben değil izleyen herkes bu şekilde söylüyor. Kesinlikle başlayın. Bu arada draması çok ağır ağlayabilirsiniz dikkatli olun. Ama merak etmeyin anime mutlu bir sonla bitiyor.

Clannad After Story’nin Konusu;

Birlikte yaşamaya çalışan Tomoya ve Nagisa’nın hayat hikayesini anlatıyor.

Bu ilk sezona göre daha çok çok daha iyi. İlk sezonda çok fazla dram yok. Bu sezonu izlerken yanınıza bol bol peçete alın. Abartmıyorum, cidden abartmıyorum. Sadece izleyin diyip yorumu sizlere bırakıyorum. Hepinize iyi seyirler. Umarım bu animeye başlarsınız[18:51]Dipnot: Serinin filmini izlemedim ancak bir çok kişi kötü olduğunu söylüyor. Tercih sizin dostlar.

Clannad’ı buradan reklamsız bir şekilde izleyebilirsiniz. https://www.turkanime.net/anime/clannad

Clannad After Story’i buradan reklamsız bir şekilde izleyebilirsiniz. https://www.turkanime.net/anime/clannad-after-story

Clannad’ın filmini buradan reklamsız bir şekilde izleyebilirsiniz. https://www.turkanime.net/anime/clannad-movie

Yazarın İnstagram Adresi : https://www.instagram.com/um4tenes/