Dagashi Kashi – Öneri

Özet:
Kırsalda, dokuz nesildir Shikada ailesi tarafından işletilen bir tatlı dükkanı var: Shikada Dagashi, geleneksel Japon şekerleri satan küçük bir işletme. Ancak, babasının ricasına rağmen, hevesli bir manga sanatçısı olan Kokonotsu Shikada, aile işini miras almayı inatla reddeder.

Ancak bu, eksantrik Hotaru Shidare’nin gelişiyle değişmeye başlayabilir. Hotaru, dünyaca ünlü şekerleme üreticisi Shidare Corporation için ailesinin şirketi olan Shidare Corporation için çalışmak üzere onu geri getirmek amacıyla Kokonotsu’nun babasını arıyor. Kıdemli Shikada başlangıçta reddetse de, fikrini bir şartla değiştireceğini belirtiyor: Hotaru, Kokonotsu’yu aile dükkanını devralmaya ikna edebilirse.

NOT: Dagashi (駄菓子) Nedir? Showa -aydınlanmış barış devri- dönemi sonrasında ortaya çıkmış lezzetli ucuz tatlılar ve atıştırmalıklar için kullanılan terimdir. Japonya’da bir dönemin öğrenci grubu sadece Dagashi ürünleri için markete gitmekteydi.

Tür: Shounen , Yaşamdan Kesitler , Komedi

Bölüm Sayısı: 2 Sezon 12/12 – 12/12

Çıkış Tarihi: Ocak 2016

Stüdyo: feel./ İlk Sezon ve Tezuka Productions/ İkinci Sezon

MAL Puanı: 6.62 ve 6.86

Kişisel Görüş: Merhaba arkadaşlar sizinle bu sefer
En sevdiklerimden ve bittiği zaman keșke bitmese dediğim bir yaşamdan kesitler animesini paylaşmak istedim. Baştan söyliyim arkadaşlar bence animenin öyle kötü bir yanı yok gayet tatlı ve sevecen bir seri hatta insanı izlerken mutlu ediyor da denilebilir. Bu animede yani bir waifu da buldum ” HOTARU-SAN ” cidden çok güzel bir karakter ya insan onu sevmeden durıyor hani illaki hoşunuza gidiyor. Bu animede Hotaru dan başka özellikle ne se iyorum diye sorarsanız o da openingler olur çok hoşuma gitmişti ilk opening hatta baya baya 1 ay boyunca çevire çevire dinledim hala daha hoşuma gider. Şunu da es geçmemek gerek anime bize özetten de anlaşılacağı üzere ” Dagashi ” leri konu alan bir seri bu yüzden de her bölüm anime size farklı farklı dagashiler hakkında bilgiler veriyor ve tarihini anlatıyor ve bunu eğlenceli bir şekilde yapmayı başarıyorlar. Bu arada şöyle önemli bir ayrıntıyı da atlamak istemiyorum bu animenin ilk sezonunun bölümleri klasik 24-25 dk olmasına rağmen 2′ inci sezonda stüdyo değişiyor ve malesef bölümler 12dk civarına düşürülüyor. Bunun nedeni hakkında en ufak bir fikrim bile yok ama yine de hala insana o 12 dakikadan zevk aldırabiliryor. Bugünlükte benden bu kadar arkadaşlar kedninize iyi bakın görüşmek dileğinlen.