Mushoku Tensei – Eleştiri

Merhaba arkadaşlar yine ben. Bugün size bahsetmek istediğim anime Mushoku Tensei olacak. Daha yeni bitmiş bir seri daha doğrusu ilk sezonu daha yeni bitti. Animemizin konusuna gelmeden önce şundan bahsetmek istiyorum. Geçenlerde instagram sayfamızda da bunun haberini yapmıştık ama yine de söyliyim Mushoku Tensei’ nin uzun bir seri olması planlanıyor ne kadar uzun diye sorarsanız yaklașık olarak bi 3-4 sezon olucağını tahmin ediyoruz. Peki neden mi bu kadar uzun işte burada animenin konusu devreye giriyor. Animeminiz konusu çok kapsamlı çünkü seri bize 30 lu yaşlarında hiç bir ota boka yaramayan vasıfsız ve NEET bir adamın trafik kazası sonucu ölüp başka bir dünyada yeniden doğmasını anlatıyor. Tabiki de doğal olarak hafızası yerinde buraya kadar her isekai animesinde karşılaşılabilinecek bir durum ama işler bundan sonra başlıyor.

Bizim ana karakterimiz yeni doğmuş bir bebek olduğu için ben ilk başta dedim ki böyle bi zaman sıçraması olur çocuk 17-18 yaşına gelir bi anda diye bekliyordum ki bi baktım lan bu yavaş yavaş büyüyor. Çok fazla spoiler vermek istemiyorum o yüzden sadece aklınızda bir şey canlansın diye şundan bahsedicem animenin ilk sezonunun son bölümünde bizim ana karakter daha 10-10.5 yaşlarında falan ve sezonun bitişine göre de tahminimce 2.sezon 12 bölümlük bir sezon olursa bence en fazla bi 15 yaşını falan görürüz diye bekliyorum(mangasına bakmadım tamamen tahmin üzerine konuşuyorum).

Şimdicik gelelim benim anime hakkındaki düşüncelerime. İlk başta şunu belirtmek istiyorum ben isekai seven bir insan olarak bu animeyi çok beğendim. Sadece isekai olarak da değil genel anlamda zeten.güzel bir seri konuyu çok güzel işliyor ve ilk sezonda bize farklı farklı bir kaç hikaye anlatıyor. Yani şöyle demek istiyorum ilk bi 4-5 bölüm ana karakter o eski NEET hayatında ki korkularının üzerinden geliyor. Sonrasında arkadaş falan edindiği bir kaç bölüm var. Son 2 kısımda artık tamamen bu dünyaya alışmış ve bir NEET olmaktan kurtulmuş bir insan görüyoruz. Hani bize basamak basamak bu gelişimleri gösterip sonrasında ana hikayeye başlıyorlar. Bence gayet güzel bir işleyiş yani ben beğendim. Son olarak șunu da söyliyim animede opening yok. Sadece bir şarkı var bölüm başlarında kullanılıyor. Nasıl kullanılıyor derseniz şöyle ki bize bölüm başlarında şarkı eșliğinde bazı kareler gözeteriyorlar. Mesela şehir , sokaklar , insanlar , kale vb. şeyler gösterip bölüme giriş yapılıyor. Ben bunu da beğendim valla şahsen opening izlemektense bu daha iyi olmuş bence. Șimdi diyiceksiniz ” E sen her boku beğenmişsin ” evet beğendim cidden beğenmediğim tek bir nokta bile yok animede. Belki zorlasam uzun olması ve onu beklemek zorunda olmam beğenmediğim tek nokta olabilir.

Bir yazınız daha sonuna geldik arkadaşlar umarım bir katkımız olmuştur sizlere kendinize iyi bakın bir daha ki yazıda görüşmek dileğinlen.