Wotaku ni koi wa muzukashii – Eleştirel öneri

Merhabaalaaar arkadaaaşlar gene ben bugün sizlere bahsetmek istediğim yeni bir anime var(2018 yapımı ama ben yeni fark ettim benim için yeni) onun ismi nei peki ? Onun ismiiiii “Wotaku ni koi wa muzukashi” yani bunun türkçe meğali ” Otakular için aşk zordur ” isminden de anlayacağınız bir şekilde animemiz otakuları konu alıyor. Kendi görüşlerimi belireden önce anime hakkında size ufak bir özet geçmek istiyorum.

Animemizin başında pembe kafalı bıddık bir ablamız uyuya kalıp yeni işe geç kalır. Zaten esli işinden belli sebeplerden ötürü ayrılmak zorunda kalmıştır bi yeni işi de kaçırmak istemiyordur. Zar zor da olsa işe yetiştikten sonra ona ofis dolaştırılırken yanından 2 tane adam geçer. Ve bu adamlardan biri kim olsa beğenirsiniz bizim pembe kafanın sırrını bilen çocukluk arkadaşı(babababababababbaaba) boş bulunup ona selam verir ve ayak üstü muhabbet ettikten sonra tam ayrılacaklek bizim pembe kafanın çocukluk arkadaşı ona sesli bir şekilde ” Bu yıl ki Natsukomi’ye katılıcak mısın ? ” diye sorar ve bizim pembe kafanın başından kaynar sular dökülür çünkü o bir GİZLİ OTAKU dur(Bizim oğlan da otaku). O günden sonra bizim pembe kafa ile çocukluk arkadaşı işten sonra içmeye gidil dertleşirler(tabiki de bu dertleşme tek taraflıdır bizim abimizin kafası gondikleniyordur) ve bir gün bizim abimiz ile bu pembe kafa sevgili olurlar ve hikayemiz tamamen başlamış olur.

Kısaca olaylar böyle başlıyor arkadaşlar animemiz bir love-comedy ve slice of lice ben şahsen bu iki türün birleşmesini severim ama eğer becerilebilirse ki bence bu yapımda becermişler. Karakterler benim çok hoşuma hem ana karakterler olsun hem de yam karakterler çok güzellerdi(zaten 5-6 tane karakter var) olaylara gelicek olursam ben hiç bir bölümde sıkılmadım zaten 11 bölümdü anime ova sezonu ile birlikte de 13 bölüm yapıyor bunların sadece bir tanesinde biraz sıkılmışımdır belki o kadar digr hepsinde çok eğlendim. Animede sonlara doğru olaylar bizim pembe kafa ve abimizden biraz sapıp yan karakterlere kayıyor ama bundan acayip zevk alıyorsunuz çünkü onlarında hikayeleri çok güzel. Son olarak şundan da bahsediyim bazı kişiler otakuların sadece anime izleyen sosyal hayatla ilişkisini kesmiş insanlar zannediyorlar ama malesef öyle değil birinsan otaku olmasına rağmen normal bir hayatta yaşıyabilir. Bugünlükte benden bu kadar eğer yüzünüzde bir tebessüm bırakabildiysem ne mutlu bana bir daha görüşmek üzere baybayınnn.

Dipnot: arkadaşlar animenin bir sonu yok yani tamamlanmamış bir seri bence anime olarak daha devamı gelmez eğer isteyenler olursa mangasını okuyabilir ama malesef türçe çevirisi yok ingilizce okumanız gerekli bu yüzden ingilizcesi iyi olanlar size kolay gelsin , ingilizcesi benim gibi yerlerde sürünenler de gelin hep birlikte ağlayalım.