Fairy Tail mi Fairy Tale mi? (Öneri)

Merhabalar, bugün Fairy Tail’i ele alacağız. Açıkcası FMAB’dan sonra en sevdiğim anime olabilir. Konu işleyişi olsun, uyandırdığı merak olsun, heyecan olsun, çok akıcı ve güzel bir seriydi. Animemiz 3 sezondan ve 2 filmden oluşuyor;

-Fairy Tail (2009) Sezon 1/175 Bölüm
-Fairy Tail : Houou No Miko (2012) Film
-Fairy Tail (2014) Sezon 2/102 Bölüm
-Fairy Tail : Dragon Cry (2017) Film
-Fairy Tail (2018) Final Sezon/51 Bölüm

Toplamda 328 bölüm olan animemizin konusuna gelecek olursak;

Lucy adındaki genç kızımız büyücü olma hayaliyle evini terk eder ve büyücü loncası Fairy Tail’e katılmak ister. Bir gün Natsu ile karşılaşır ve loncaya katılmak istediğinden, hayallerinden bahseder. Natsu, Fairy Tail’e üye olmasına rağmen bir şey demez ve yolları ayrılır. Lucy sonrasında birileri tarafından pazarlanmak adına kaçırılır. Aşırı güçlü bir ateş büyücüsü olan Natsu bir anda ortaya çıkar ve ortalığı yakıp yıkarak Lucy’i kurtarır. Sonrasında ise Natsu, Lucy’e Fairy Tail’e katılmayı teklif eder, ve Lucy bu teklifi kabul eder. Fairy Tail’e katılan Lucy ve Natsu bir ekip kurarak beraber lonca görevlerine çıkarlar.

Anime hakkındaki görüşüm;

Aslına bakarsanız, ilk sezonun çizimlerine çok iyi diyemeyeceğim, keza One Piece’e benzerliğini söylememe gerek yoktur sanırım. Ama 2.sezondan itibaren çizimleri üst sınırlara taşıyarak harika çizimler ortaya koymuşlar. Açılış müzikleri konusunda izlediğim en iyi anime diyebilirim. Muhtemelen uzunluğu ve ilk sezondaki çizim kalitesi insanlara şüphe uyandırdığından başlamaya korkutan bir anime. Filler bölümleri olsa da, filler bölümleri de hatrı sayılır derece izlenebilir diyelim. Ana hikaye kadar olmasa da filler bölümler de kısmen başarılı. Seri animede bitmiş olsa da, Fairy Tail yeni mangası ile devam ediyor. Fairy Tail : 100 Years Quest mangası da epey heyecanlı gidiyor, eğer okumak isteyen olursa okumasını tavsiye ederim.

Fairy Tail : 100 Years Quest yüksek ihtimalle yine Fairy Tail’in yazarı olan Hiro Mashima’nın Edens Zero animesinden sonra ele alınacak, henüz kesin bir bilgi olmasa bile bunun hakkında çok fazla teori olması ve animede de işaret verilmesi aslında animesinin geleceğini de kanıtlıyor.

Fairy Tail’in eksik olduğu noktaya gelecek olursak, bazı yan karakterlerin potansiyelinin yok sayılmış olduğunu düşünmem. İzlemeyi düşünürseniz, ufaktan farkedeceksiniz zaten. Yine de uzun soluklu bir anime izlemenize engel değil. Filler bölümlerin listesini aşağıya bırakacağım, isterseniz atlayabilirsiniz keza hikayeye etkisi yok, ama atlamayın tavsiyem.

Okuduğunuz için teşekkürler, sonraki yazılarda görüşmek üzere.

Filler bölümler;

9.Bölüm / 19.Bölüm / 49-50.Bölümler / 69-75.Bölümler / 125-150.Bölümler / 202-226.Bölümler / 268.Bölüm