Korsanlar Kralı Olacak Adam İyi Bir Mc mi?

Öncelikle Luffy’nin karakter gelişiminden başlayalım.

Luffy seri boyunca bir gram bile olgunlaşmadı ve yazar zaten bunu yapmaya çalışıyordu ama ne yazık ki bu karakter gelişimi olmadığı gerçeğini değiştirmez . Yazarın karkateri geliştirmek istememesi okuyucunun sorunu değildir.

Klâsik shounen MC’si olması apayrı bir mesele çoğunuz bu kalıbın Luffy ve Goku ile klasikleştiğini iddia edeceksiniz ama orası pek öyle değil çünkü bu kalıp Seiya,Goku,Astro boy ile oluşmuştur yani çok daha kısa şekilde açıklarsam Luffy üstünde pek düşünülmeden oluşturulmuş basma kalıp bir ana karakterdir. Luffy’nin yazılmışlığıda (Özgürlük peşinde koşan bir adam) fazlasıyla klişe bunu hepimiz bir çok sefer görmüşüzdür ama bu ideal ile gerçekten kaliteli şeyler çıkarmakta mümkün ama bu ideal Luffy karakteri için pekte uygun değil bunu yazının devamında açıkladım zaten.

İşleniş olarak Luffy gerçekten güzel işlenmiş bir karakter saf bir karakter olduğu için yansıtmak istediği duyguyu çok net bir şekilde yansıtabiliyor. Buna Ace’in ölümü ,Saobody adasında arkadaşlarını kaybetmesi … örnek verilebilir.

Karakterin ideallerine gelirsek Luffy özgürlüğün peşinde olan bir karakter ve özgürlüğü Korsanlar Kralı olarak elde edebileceğine inanıyor ama ben bunun sadece aptallıktan ibaret olduğunu düşünüyorum neden böyle düşünüyorum daha iyi anlamanız. şöyle açıklayayım. Varsayalımki Luffy Korsanlar Kralı oldu özgürlüğü olarak gördüğü Korsanlar Kralı ünvanını korumak için her şeyi yapacaktır buda onu ünvanının kölesi yapacaktır tamda bu yüzden Luffy’nin idealleri çelişkili ve saçmadır.

Katılmadığınız bir yer varsa belirtirseniz sevinirim.

Yorumları Göster (1)