Gintama İzleme Sırası!

Gintama İzleme Sırası:


📌Gintama (2006-2010) (TV Serisi) 201 Bölüm:

3. bölümden izlemeye başlanabilir. 1. ve 2. bölümler manganın animeye uyarlanması kutlamak amacıyla yapılmış anime özel bölümleridir.
Uzayın başka gezegenlerinde yaşayan Amantolar (animede uzaylılara verilen isim) Dünya’yı işgl etti ve Feodal Japonya’yı ele geçirdi. Sonuç olarak, kılıçlara bir yasak getirildi ve bunun sonuncunda Japon samurayları hiçe sayıldı.
Bununla birlikte, bir adam ,Sakata Gintoki, hala bir samurayın kalbine sahip olsa da, tatlılara olan sevgisinden ve bir yorozuya olarak çalışması beklenmeyebilir. Ona, animede en büyük özelliği düz adam olan gözlüklü, bir ergen, otaku ve güçlü kalbi olan Shimura Shinpachi, evrenin en güçlü klanı olan Yato klanı üyesi, şemsiyesi ve görünüşte kara delik gibi midesi olan Kagura ve koskocaman, tatlı mı tatlı ve başka bir amanto olan evcil köpekleri Sadaharu eşlik ediyor. Elbette, bu işler her zaman tuhaf değildir, çünkü sık sık Shinsengumi ile, asi teroristlerle, ninjalarla ve Madao ile anlaşmazlıklar yaşanır ve çoğu zaman komik ama talih sonuçlara yol açar.
Yorozuya olarak hayatın kolay olduğunu kim söyledi ki?


📌Gekijouban Gintama: Shinyaku Benizakura Hen (2010) (Film):

Öncelikle bilgilendirelim sizleri. Bu film aslında 58 ile 61 arası Benizakura Arc’ının yeniden yapımı. Aralarında pek bir fark yok sadece bunda efektler ve kalite daha iyi. İzlememeniz bir şey kaybettirmez ama ben gene de izleyin derim.
Gintoki ve Yorozuya arkadaşları (daha doğrusu iş ihlalleri nedeniyle acı çeken çalışanlar) Shinpachi ve Kagura, fütürist, uzaylıların istilasına uğramış Edo şehrinde geçmeye devam ediyor. Çok tehlikeli bir şeye karışmamaya çalışırken bulabildikleri her işi üstlenirler. Ancak Joui isyancılarının lideri ve Gintoki’nin uzun süredir tanıdığı Katsura, bilinmeyen bir suikastçı tarafından acımasızca saldırıya uğradıktan sonra ortadan kaybolduğunda, Shinpachi ve Kagura nerede olduğu ve saldırganın kimliği hakkında bir soruşturma başlatır. Bu arada Gintoki, görünüşte alakasız bir işi üstlenir: demirci Tetsuya, Gin’in yakın zamanda çalınan Benizakura adlı garip ve güçlü bir kılıcı kurtarmasını ister.
İki soruşturma yavaş yavaş kesişirken, Yorozuya ekibi kendilerini Benizakura kılıcının uğursuz doğasına dayanan büyük bir komplonun ortasında bulur. Gintoki, savaşı doğrudan düşman karargahına götürmeye karar verir ve birkaç beklenmedik müttefikle birlikte, şimdiye kadarki en tehlikeli görevlerinden birine başlar.


📌Gintama’ (2011-2012) (TV Serisi) 51 Bölüm:

Aslında bu bölümler bir kaç sitede ilk sezonuyla aynı olarak veriliyor ama gene de doğru düzgün bir sıra yapıyorsak ayırmamız lazımdı. Bu seriden itibaren 2015 serisine kadar olanların hepsi aynı sezonda.
Bir yıllık aradan sonra Shinpachi Shimura, sadece şok edici bir sürprizle karşılaşmak için Edo’ya geri döner: Yorozuya üyeleri Gintoki ve Kagura tamamen farklı karakterler haline geldi! Yorozuya karargahından kafa karışıklığı içinde kaçan Shinpachi, Edo’nun tüm sakinlerinin hem görünüm hem de kişilik açısından inanılmaz derecede aşırı değişikliklere uğradığını keşfeder. En inanılmaz şekilde, kız kardeşi Otae, Shinsengumi şefi ve utanmaz takipçisi Isao Kondou ile evlendi ve ilk çocuğuna hamile.
Şaşıran Shinpachi, Otae ve Kondou’nun isteği üzerine Shinsengumi’ye katılmayı kabul eder ve organizasyonun hem içinde hem de dışında daha da şaşırtıcı dönüşümler bulur. Ancak, Şef Yardımcısı Toushirou Hijikata’nın değişmeden kaldığını fark eden Shinpachi ve beklenmedik müttefiki Shinsengumi, Edo şehrini hatırladıkları şekilde geri döndürmek için yola çıktı.
Daha da kirli şakalar, yanaktan dil taklitleri ve utanmaz göndermelerle Gintama ‘ , Edo’nun canlı, uzaylılarla dolu dünyasında Yorozuya ekibinin daha fazla talihsizliğini izliyoruz.


📌Gintama` 2012 (TV Serisi) (2012-2013) 13 Bölüm:


Gintoki Sakata uzaktayken, Yorozuya kendilerine yeni bir lider buldu: Gintoki’nin altın saçlı ve en önemlisi düz saç şekline sahip olan Kintoki. Gintoki’nin eski pozisyonunu geri kazanmak için etrafındakilerin yardımına ihtiyacı olacak, kimse onu hatırlayamadığında rahatsız edici bir başarı! Kintoki ve Gintoki arasında, ana karakter olarak tahtı kim üstlenecek?
Ayrıca Yorozuya, yaşlı bir fahişenin uzun süredir kayıp olan sevgilisini aramasına yardım etmek için Yoshiwara’nın kırmızı ışık bölgesine geri dönüyor. Bölge artık dünya yüzeyinin altında zincirler halinde olmasa da, üçlü yakında Yoshiwara sakinlerinin hala onları rahatsız eden trajik arka planlarını öğrenir. Geriye dönüşten sonra geri dönüş ile bu arayış, Yorozuya’nın sonsuz aşka tanık olmasını ve onu kalpleri ve ruhları ile ellerinden geldiğince korumasını sağlıyor.
Gintama ‘: Gintoki ve arkadaşları için her zamanki neşeli, gülünç mizahlarının yanı sıra aksiyon dolu yoğun anları içerir.


📌Gekijouban Gintama Kanketsuhen: Yorozuya yo Eien Nare (2013) (Film):


Gintoki bir galada bir film korsanını yakaladığında, kameranın görüntülerini kontrol eder ve kendisini “Beyaz Veba” adlı gizemli bir salgının dünya nüfusunu kasıp kavurduğu Edo’nun kasvetli, kıyamet sonrası versiyonuna götürülmüş bulur. Sonuçta film korsanının bir korsan olmadığı ortaya çıktı – o bir android zaman makinesiydi ve Gintoki, beş yıl sonra yaralandı! Yorozuya kohortları olan Shinpachi ve Kagura arasında bir ayrılık yaşandı ve şimdi savaşta sertleşmiş tek başına kanunsuzlar ve kendisi de yıllardır kayıp, günlüğüne garip bir mesaj yazdıktan sonra iz bırakmadan ortadan kayboluyor.
Android zaman makinesinin kendisine verdiği kılık değiştirmeden yola çıkan Gintoki, Beyaz Veba’yı araştırmak için Yorozuya ekibini gelişigüzel bir şekilde yeniden bir araya getirir ve kısa süre sonra geleceği kurtarmanın anahtarının kendi geçmişinin karanlığında olduğunu keşfeder. Güçlü bir düşmanla yüzleşmeye kararlı, önemli bir keşif yapıyor – yanında bir grup serseri arkadaş ve müttefik varken, tek başına savaşmak zorunda değil.


📌Gintama` (2014) (OVA) 1 Bölüm:


Öyle uzun uzun anlatılacak bir konusu yok sadece devam edeceklerini söyledikleri anlatan bir bölüm.


📌Gintama (2015) (TV Serisi) (2015-2016) 51 Bölüm:


Gintoki, Shinpachi ve Kagura, eğlenceyi seven ama Yorozuya ekibinin parasız üyeleri olarak geri dönüyor! Kılıçların yasak olduğu ve uzaylı derebeylerinin Japonya’yı fethettiği alternatif gerçeklik Edo’da yaşarken, ellerine geçen her işi yapmaya çalışıyorlar. Bununla birlikte, Shinpachi ve Kagura’ya hala ödeme yapılmadı … Gin-chan o kadar parayı pachinko oynayarak gerçekten harcıyor mu?
Bu sırada Gintoki bir gece sarhoş bir şekilde eve geldiğinde sendelediğinde yakınlarda bir uzay gemisi düşer. Ölümcül şekilde yaralanmış bir mürettebat üyesi gemiden çıkar ve Gintoki’ye garip, saat şeklinde bir cihaz vererek onu inanılmaz derecede güçlü olduğu ve korunması gerektiği konusunda uyarır. Bunu alarm saatiyle karıştıran Gintoki, ertesi sabah cihazı parçalamaya devam ediyor ve aniden dairesinin dışındaki dünyanın durma noktasına geldiğini keşfediyor. Kagura ve Shinpachi yanındayken, cihazı tamir ettirmek için yola çıktı; yine de, her zamanki gibi, Yorozuya ekibi için hiçbir şey bu kadar basit değil.
Gintama’nın dilli mizahı ve içten duygu dolu anlarla dolu dördüncü sezonunda Gintoki ve arkadaşları hem en komik talihsizlikleri hem de şimdiye kadarki en tehlikeli krizlerle karşı karşıya kalıyor.
Gintama`: Umai-mono wa Atomawashi ni Suru To Yokodorisareru kara Yappari Saki ni Kue/ Gintama Jump Festa 2015 Special Episode:
Sadece izlemeniz gereken bir özel bölüm. Aslında bunu sıraya göre izlemenize pekte gerek yok eğer ilk 9 dakikasındaki Haikyuu ve Shokugeki no Souma göndermeleri için izleyebilirsiniz. Sıraya koymamın nedeni 34. bölümde verilen ”Shogun Suikastı Arc’ı” fragmanı burada daha değişik bir şekilde verilmiş.


📌Gintama (2016) (OVA) 2 Bölüm:


Yoshiwara, onu koklayan kişiyi gördüğü ilk kişiye düşürme yeteneğine sahip gizemli bir tütsü tarafından kuşatılmıştır; zavallı Tsukuyo vuruldu, Gintoki ile olan gizli çekiciliği yoğunlaştı. Tütsü toplamaya çalışırken, Tsukuyo’nun hata yapması, Yorozuya (ve o sırada orada olan Tae, Kyuubei ve Kondou dahil) tüm bölgenin dumandan etkilenmesine neden olur. Yorozuya ve Tsukuyo, faili durdurmak için acılarının üstesinden gelebilir mi?


📌Gintama. (2017) (TV Serisi) 12 Bölüm:

Olacak olayları bu sezonu izlerken anlamaya başlıyoruz ve en önemlisi ana kız karakter Kagura bu sezonda daha da ön planda ve onun çok merak edilen geçmişi anlatılıyor. Hadi konusuna geçelim hemen.
Bakufu’ya karşı direnişe katıldıktan sonra Gintoki ve çetesi, Katsura ve Joui isyancılarıyla birlikte saklanıyor. Yorozuya’ya kısa süre sonra Nobume Imai ve Harusame korsanlarının 7. Bölüm Kaptanı Kamui ve eski müttefikleri Takasugi’ye karşı döndüklerini açıklayan iki Kiheitai üyesi yaklaştı. Kiheitai, Gintoki’ye bir iş sunar: Gemisi bir Harusame baskınında pusuya düşürüldüğünden beri kayıp olan Takasugi’yi bulun. Nobume ayrıca, çok sayıda fraksiyonun iplerini elinde tutan gizli bir organizasyon olan Tendoushuu ve Gintoki’nin eski öğretmenine esrarengiz bir benzerliğe sahip gölgeli figür olan liderleri Utsuro hakkında çarpıcı bir açıklama yapar.
Sakamoto’nun uzay gemisinde otostop yapan Yorozuya ve Katsura, çeşitli grupların bir araya geldiği ve gerilimlerin arttığı Kagura’nın ana gezegeni Rakuyou’ya doğru yola çıkar. Uzun süredir devam eden kin, siyasi kavgalar ve Tendoushuu’nun uğursuz genel planı sonunda Rakuyou’da büyük, kararlı bir savaşla sonuçlanır.


📌Gintama.: Porori-hen

Iga, Kokujou Adası, Rakuyou’daki acımasız olayların ve Tenshouin Naraku ve Tendoshuu ile birçok sonuçsuz yüzleşmenin ardından, Gintama .: Porori-hen, izleyicilerini hafıza şeridinde Yorozuya’nın çoğunlukla en iyi yaptıkları şeyi yaptığı zamana götürüyor – garip Meslekler. Büyük uzay avcısı Umibouzu, Edo’ya geri döner ve kızı Kagura’nın bir erkek arkadaşı olduğunu öğrenince öfkelenir. Gintoki’yi beceriksiz bir koruyucu olmakla suçlar, ama sonunda kızını bırakma zamanı geldi mi?

Utanmaz parodiler, müstehcen mizah ve canlı yoldaşlıkla geri dönen Gintoki, Kagura ve Shinpachi, hem komik hem de duygusal olarak heyecan verici olmayı başaran öngörülemeyen durumlarla karşı karşıya kalır.


📌Gintama.: Shirogane no Tamashii-hen:


Evet sonunda bu mükemmel animenin sonuna geliyoruz çok üzülmeden konuya geçelim.
Gintama’nın final sezonun ilk kısmıdır. 2017 serisinde karşımıza tam olarak ana kötü karakter olarak çıkan Utsuro Dünya’yı ”altana rezervi” için ele geçirmeye çalışır. O sırada diğer uzay birimleri gelir ve Utsuro’ya karşı ama düşman olan başka birileri gelir. O sırada Yorozuya, Shinsengumi, Yoshiwara’nın Koruyucuları, Oniwabanshu, Mimawarigumi’nin eski yardımcı şefi Nobume, Sakamoto ve Zura hepsi güçlerini birleştirip bu iki büyük düşmana Dünya’yı savunmaya çalışırlar. Acaba savunabilecekler mi?
Tabiki tamamen savaş olmasına rağmen Gintama usulü espri her yerde.


📌Gintama.: Shirogane no Tamashii-hen Part 2:


İşte o hüzünlü son geliyor. Gintama bu sezonla biticek.
Gintama’nın final sezonun ikinci kısmı. Dünya’ya işgalciler her yerden yağmışken bir de karşımıza evrenin en güçlü 3 klanı çıkmasıyla daha kötü olur. Gintoki’nin grubu klanlardan ikisini hallederken Yato klanı diğerlerinden farklı bir amaç için başka yollara gitmiştir.
Tüm bunlar olurken Yato’larla tek başına savaşmaya giden Kagura’nın yanına abisinin komutanlık yaptığı ”Harasume 7. Bölük” gelir ve Dünya’yı kurtaranlara diğer Yato birimide katılır.
En son Umibouzu’nun da gelmesiyle ana karakterler belirlenir ve Utsuro’yu yenmeye çalışırlar.


📌Gintama: The Final ( Film):


8 Ocak 2021’de çıkan film ile Gintama tamamen bitmiş olacak şu anlık sadece fragmanı var ve konusu manganın son bölümlerini ele alacak.

Geriye sadece özel olarak yapılmış Jump Festa Special Episode var. Bunların belli bir sırası yok kafanıza göre izleyin sadece üstte belirtiğim olanı 2015 arasında izlemeniz gerek.