2020 TOP 5 ANİME

Merhaba arkadaşlar bugün uzun zamandır yapmak istediğim listeyi yapabildim. Bilen bilir daha önceden bu listenin 2019 versiyonunu yapmıştım isteyenler bu linkten ulaşabilirler( https://animedetro.com/2021/01/30/2019-un-mal-puanlarina-gore-en-iyi-animeler/amp/ ) Evet kendi reklamımı da yaptığıma göre listemize başlıyalım.

1) Jujutsu Kaisen

MAL/8.74

Özet: Okült Kulüp’te tembel tembel paranormal faaliyetlere katılan lise öğrencisi Yuuji Itadori, günlerini ya kulüp odasında ya da yatalak dedesini ziyaret ettiği hastanede geçirir. Bununla birlikte, bu yavaş yaşam tarzı, bilmeden lanetli bir eşyayla karşılaştığında çok geçmeden garip bir hal alır. Bir doğaüstü olaylar zincirini tetikleyen Yuuji, söz konusu öğeyi yuttuktan sonra, “Lanetlerin Kralı” iblis Sukuna Ryoumen’e ait bir parmak olduğu ortaya çıktıktan sonra, kendini birdenbire Lanetler dünyasına -insan kötülüğünden ve olumsuzluğundan oluşan korkunç varlıklara- itildiğini bulur.

Yuuji, yeni keşfettiği güçlerini keşfederken bu Lanetler’in toplum için oluşturduğu tehdidi ilk elden deneyimler. Tokyo Metropolitan Jujutsu Teknik Lisesi ile tanıştırıldığında, geri dönemeyeceği bir yolda, bir Jujutsu büyücüsünün yolunda yürümeye başlar.

Tür: Aksiyon , Şeytanlar , Doğaüstü güçler , Okul , Shounen

Bölüm sayısı: 24/24

Stüdyo: MAPPA

Kişisel görüş: İlk bakışta konusu gayet normal bir shounen animeye benzese de seride çok güzel işlemişti benim gayet hoşuma giden bir seri hem konusu ve işleyişi güzelken animasyonu da güzel yapınca adamlar tam tadından yenmez bir seri olmuş.

2) Kaguya-sama Love is War Season 2

MAL/8.67

Özet: Yavaş ama olaylı bir yaz tatilinden sonra, Shuchiin Akademisi’nin ikinci dönemi şimdi tam olarak başlıyor.Ağustos Eylül ayına girerken, Miyuki Shirogane’nin doğum günü giderek yaklaşıyor ve Kaguya Shinomiya’yı nasıl kutlayacağı konusunda ciddi bir çıkmazda bırakıyor.Okulun 67. Öğrenci konseyi sona eriyor.Konsey üyelerinin farklı sınıflarda olmaları nedeniyle, Kaguya ve Miyuki’nin birlikte olmaları gereken tek zaman yakında ortadan kalkacak ve tüm kurnaz planlarını riske atacaktır.

Yeni öğrenci konseyinin kaderi, gıptayla bakılan başkan unvanı için birden fazla meydan okuyucunun mücadele ettiği sırada bekliyor.

Tür: Komedi , Psikolojik , Romantizm , Okul , Seinen

Bölüm sayısı: 12/12

Stüdyo: A-1 Pictures

Kişisel görüş: Bu sezon isminden de anlayacağınız üzere serinin ikinci sezonudur. İlk sezonunda kaldığı yerden bize güzel bir love-comedy izlettirmeye devam ediyor. Ben şahsen seriyi izlerken çok zevk almıştım genelde durum komedisi ağırlıklıydı ben de zaten durum komedisi seven bir insanım o yüzden baya hoşuma gitmişti. Bir durum komedisi olduğu için sizlerle 2. Sezonun özetini paylaştım.

3) Fruist Basket 2nd Season

MAL/8.58

Özet: Tooru Honda, sevgili annesinin ona çocukken anlattığı Çin Zodyakının hikayesinden her zaman etkilenmiştir. Ancak, ani bir aile trajedisi hayatını değiştirir ve sonraki koşullar onu yapayalnız bırakır. Tooru şimdi bir çadırda yaşamak zorunda kalıyor, ancak geçici evinin saygın Souma ailesinin özel mülkünde olduğunu çok az biliyor. Bir gün evlerine rastladığında, daha yaşlı bir Souma kuzeni olan Shigure ve okulunun “prensi” Yuki ile karşılaşır. Tooru, yakınlarda yaşadığını açıklar, ancak Souma’lar, bir gece çadırına geri döndüğünü gördüklerinde sonunda, evsiz olmakla ilgili bakımlı sırrını keşfederler.

Durumunu duyduktan sonra, Tooru’yu nazikçe içeri almayı teklif ettikleri için işler yoluna girmeye başlar. Ama kısa bir süre sonra, Yuki ve onun asabi kuzeni Kyou arasında bir kavgaya kapılır. Onları durdurmaya çalışırken, Souma ailesinin de çok iyi korunan bir sırrı olduğunu öğrenir: Ne zaman karşı cinsten biri tarafından kucaklansalar, Çin Zodyakının hayvanlarına dönüşürler.

Bu yeni keşifle Tooru, Souma’larla yaşamanın kahkaha ve romantizmle dolu beklenmedik bir macera olduğunu görecek.

Tür: Yaşamdan Kesitler , Doğaüstü Güçler , Dram , Komedi , Romantik , Shoujo

Bölüm sayısı: 25/25

Stüdyo: TMS Entertainment

Kişisel görüş: Açık konuşmak gerekirse ben bu animeyi izlemedim pek bir fikrim yok ama bu sene final sezonu bi anlığına da olsa MAL’ da 1’inciliğe oturdu yani kötü bir yapım olduğunuz zannetmiyorum.

4) Haikyuu!!: To The Top 2nd Season

MAL/8.54

Özet: “Little Giant” lakaplı bir voleybol oyuncusunu iş başında izledikten sonra ilham alan kısa boylu Shouyou Hinata, ortaokulundaki voleybol kulübünü canlandırıyor. Yeni kurulan takım bir turnuvaya bile katılıyor; Ancak ilk maçları, “Sarayın Kralı” Tobio Kageyama tarafından vahşice ezildiklerinde son maçları olur. Hinata, Kageyama’yı geçme sözü verir ve bu nedenle ortaokuldan mezun olduktan sonra Karasuno Lisesi’nin voleybol takımına katılır – ancak yeminli rakibi Kageyama’nın artık onun takım arkadaşı olduğunu öğrenir.

Kısa boyu sayesinde Hinata, üstün zıplama gücüyle bile takımdaki rolünü bulmakta zorlanıyor. Şaşırtıcı bir şekilde, Kageyama’nın sadece Hinata’nın yardım edebileceği kendi sorunları var ve birlikte çalışmayı öğrenmek, takımın başarılı olmasının tek yolu gibi görünüyor. Haruichi Furudate’nin aynı adlı popüler shounen mangasından uyarlanan Haikyuu!! lise voleybol takımlarını Japonya’nın en iyisi yapmak için hararetli bir rekabeti düzeltmeye çalışan iki kararlı sporcuyu takip eden canlandırıcı ve duygusal bir spor komedisidir.

Tür: Komedi , Spor , Dram , Okul , Shounen

Bölüm sayısı: 12/12

Stüdyo: Production İ.G

Kişisel görüş: Spor tarzı animeler severler için çok güzel bir seri olduğuna inanıyorum gerçi sevmeyenler için bile çok güzel bir seri. Ben izlerken gayet zevk aldım komedisi güzel hikayesi desen çok hoşuma gitti. İzlediğiniz için kesinlikle pişman etmeyecek bir seri olucağına inanıyorum.

5) Golden Kamuy 3rd Season

MAL/8.45

Özet:1900’lerin başında, Rus-Japon savaşından sonra Hokkaido’da, Saichi Sugimoto yorulmadan altın peşinde koşar. Savaşta ölüme meydan okuyan eylemleri nedeniyle “Ölümsüz Sugimoto” lakaplı eski asker, savaşta öldürülmeden önce en iyi arkadaşına verdiği bir sözü yerine getirmek için servet arıyor: ailesini, özellikle tedaviye ihtiyacı olan dul eşini desteklemek için. kötüleşen görme yeteneği için yurtdışına gitti. Bir gün, sarhoş bir arkadaş Sugimoto’ya bir grup Ainu’yu öldüren ve bir servet altın çalan bir adamın hikayesini anlatır. Polis tarafından tutuklanmadan önce altını Hokkaido’da bir yere sakladı. Konumuna dair tek ipucu, kaçmayı ve bulmayı başarırlarsa hazineden bir pay karşılığında hücre arkadaşlarının vücutlarına dövme yaptırdığı şifreli haritadır.

Sugimoto, hikayede anlatılan dövmelerin aynısını taşıyan sarhoş adamın cesedini keşfedene kadar hikayeyi pek düşünmez. Ama o düşüncelerini toplayamadan, adamın ölümüne neden olan bir boz ayı, yemeğini bitirmeye kararlı Sugimoto’ya yaklaşır. Babası öldürülen Ainulardan biri olan Asirpa adında genç bir Ainu kızı tarafından kurtarılır. Asirpa’nın avlanma becerileri ve Sugimoto’nun hayatta kalma içgüdüleriyle, ikili güçlerini birleştirmeyi ve gizli hazineyi bulmayı kabul eder; biri halkının hakkını geri almak, diğeri ise arkadaşının son arzusunu yerine getirmek için.

Tür: Aksiyon , Macera , Tarih , Seinen

Bölüm sayısı: 12/12

Stüdyo: Geno Studio

Kişisel görüş: Açıkçası bu animeyi de izlemedim o yüzden pek bir yorum yapamıyorum ama izleyicilerin beğendiği bir seri

Böylelikle listenin sonuna gelmiş bulunuyoruz arkadaşlar bazı serilerde spoiler yememeniz için buradaki sezonlar yerine ilk sezonlarının özetlerini paylaştım. Şunu da belirtiyim bu sıralama zamanla değişebilir sonuçta bu liste şu anki güncel MAL puanlarından yararlanarak hazırladığım bir liste ama çok köklü değişikliklikler olucağını zannetmiyorum en fazla bu 5 anime kendi aralarında yer değiştirebilir. Umarım listeyi beğenmişsinizdir eğer hoșunuza gittiyse 1 yıl sonra 2021 listesinde yeniden buluşmak üzere görüşürüz.