2019′ un Mal Puanlarına Göre En İyi Animeler

1) SHİNGEKİ NO KYOJİN 3 PART 2

MAL/9.09

Konu: Yüzyıllar önce, insanlık, devasa eşmerkezli duvarların ardında korku içinde saklanmaya zorlayan titanlar denen canavarca insansı yaratıklar tarafından neredeyse yok olmak üzere katledildi. Bu devleri gerçekten dehşet verici kılan şey, insan etine olan zevklerinin açlıktan değil, görünüşe göre zevkten doğmasıdır. Hayatta kalmalarını sağlamak için, insanlığın kalıntıları savunma bariyerleri içinde yaşamaya başladı ve tek bir titan karşılaşması olmadan yüz yıl sonuçlandı. Bununla birlikte, devasa bir titan sözde zaptedilemez dış duvarı aşıp insan yiyen iğrençlere karşı hayatta kalma mücadelesini yeniden ateşlediğinde, bu kırılgan sükunet kısa sürede paramparça oldu. ( Serinin 3. Sezonunun 2. Kısmıdır. )

Tür: Fantastik , Aksiyon , Shounen , Süper Güçler , Askeri , Gizem , Dram

Bölüm Sayısı:10/10

Stüdyo: Wit Studio

2) MOB PSCHO100 SEASON 2

MAL/8.85

Konu: Kageyama Shigeo psişik güçlere sahip bir 8. sınıf öğrencisidir. Genç yaşından itibaren doğaüstü güçlerini pek çok alanda sergileme fırsatı bulsa da bu özelliklerinin insanlar tarafından hoş karşılanmadığını görünce güçlerini giderek içinde saklamaya başlar. Artık tek arzusu, sınıfındaki Tsubomi adlı kızla arkadaşlık kurmak ve psişik güçlerini nasıl kullanacağını öğütleyen “rehberi”yle birlikte hayattaki amacını keşfetmektir. ( Serinin 2. Sezonudur. )

Tür: Aksiyon , Yaşamdan Kesitler , Doğaüstü Güçler , Komedi

Bölüm Sayısı:13/13

Stüdyo: Bones

3) VİNLAND SAGA

MAL/8.72

Konu: Thorfinn, şu anda İzlanda’nın ücra adasında kırsal bir İskandinav köylüsü olarak yaşayan büyük savaşçı Thors’un oğludur. Maceracı Leif’in anlattığı uzak diyarlara seyahat etme hayalleri kuruyor, ancak tamamen sıradan ve huzurlu bir hayat yaşıyor. Bir gün, ablası Ylva tarafından evlerinin dışında karda gömülü yarı ölü bir kaçak köle bulunur ve Thors, adamın hayatını kurtarmaya karar verir.

Tür: Tarihi , Aksiyon , Macera , Seinen , Dram

Bölüm Sayısı:24/24

Stüdyo: Wit Studio

4) KİMETSU NO YAİBA

MAL/8.66

Konu: Babasının ölümünden bu yana, aileye destek olmanın yükü Tanjirou Kamado’nun omuzlarına düştü. Uzak bir dağda yaşamak fakir olsa da, Kamado ailesi nispeten huzurlu ve mutlu bir hayat yaşayabiliyor. Bir gün Tanjirou, odun kömürü satarak biraz para kazanmak için yerel köye gitmeye karar verir. Geri dönüş yolunda, gece çöker ve Tanjirou, geceleri ormanda pusuya yatan et yiyen iblislerin varlığı konusunda onu uyaran garip bir adamın evine sığınmaya zorlar. Ertesi gün nihayet eve döndüğünde, korkunç bir manzara ile karşılaşır – bütün ailesi katledilmiştir. Daha da kötüsü, tek kurtulan, kana susamış bir iblis haline gelen kız kardeşi Nezuko’dur. Öfke ve nefretle tüketilen Tanjirou, ailesinin intikamını almaya ve kalan tek kardeşinin yanında kalmaya yemin eder. Kendilerine Demon Slayer Corps adını veren gizemli grubun yanı sıra Tanjirou, iblisleri öldürmek ve sevgili kız kardeşinin insanlığının kalıntılarını korumak için ne gerekiyorsa yapacak.

Tür: Tarihi , Aksiyon , Doğaüstü Güçler , Shounen , Şeytanlar

Bölüm Sayısı:26/26

Stüdyo: ufotable

5) THE PROMİSED NEVERLAND

MAL/8.66

Konu: Bir orman ve kapılı bir girişle çevrili olan Grace Field House, büyük bir aile olarak mutlu bir şekilde birlikte yaşayan öksüzlerin yaşadığı, “Anne” Isabella’nın gözetiminde. Her gün sınava girmeleri gerekmesine rağmen, çocuklar yetimhaneden fazla uzağa gitmedikleri sürece, uygun gördükleri zamanlarını genellikle dışarıda oynayarak geçirmekte özgürdürler – ne olursa olsun uymaları beklenen bir kural. Bununla birlikte, birkaç ayda bir bir çocuk evlat edinilip yeni ailesiyle birlikte yaşamaya gönderilir. Ancak, en büyük üç kardeşin yetimhanede gerçekte neler olduğuna dair şüpheleri vardır ve sevgili Annelerinin çarpık doğası da dahil olmak üzere Grace Field’da yaşayan çocukları bekleyen acımasız kaderi keşfetmek üzereler.

Tür: Korku , Bilim Kurgu , Shounen , Psikolojik , Gerilim , Gizem

Bölüm Sayısı:12/12

Stüdyo: CloverWorks

One thought on “2019′ un Mal Puanlarına Göre En İyi Animeler

Bir Cevap Yazın