One Piece Dizi Oluyor!

Selamlar dostlar, başlıkta da göreceğiniz üzere One Piece animesinin live-action’u yani dizisi olacak. Çok çok önceden 2017’de dizi Netflix tarafından onay almıştı ancak bir takım olaylar yüzünden bir daha da belli bir açıklama gelmemişti. 2020’de ise tekrardan Netflix tarafından onay aldı. Ancak 1 yıldır ne bir duyuru ne de bir fragman yayınlandı. Sanıyorum ki Netflix bu işi daha da erteleyecek gibi duruyor.

Dizinin yaratıcısı Eiichiro Oda; “2017’de bunun prodüksiyonunu duyurduğumuzu biliyorum ama bunlar zaman alıyor. Hazırlıklar yavaş yavaş sahne arkasında ilerliyor ve görünüşe göre büyük bir duyuru yapabilirim: Dünyanın önde gelen akış eğlence hizmeti Netflix, bize büyük prodüksiyon desteğini verecek! Bu çok cesaret verici. Hikaye Sezon 1’in 10 bölümünde ne kadar ilerleyecek? Lütfen biraz daha sabırlı olun ve bizi izlemeye devam edin!!” şeklinde bir tweet attı ve resmi bir duyuru yaptı.

1997’den beri Japonya’da haftalık olarak yayınlanan One Piece, özel yeteneklere sahip genç bir korsan olan Monkey D.Luffy’nin hikayesini takip ediyor. Çetesi Straw Hat Pirates’nın yardımıyla Luffy, bir gün Korsanların Kralı olma umuduyla zor “One Piece” hazinesi aramaya başlar ve macera burada başlar. 

Eiichiro Oda, yürütücü yapımcılık görevini showrunner Steven Maeda (The X-Files) ve yazar Matt Owens (S.H.I.E.L.D. ajanları) ile üstlenecek. Tomorrow Stüdyoları adına Marty Adelstein ve Becky Clements da baş yapımcılar olacak. Netflix, bir yandan, başka bir manga serisi olan Cowboy Bebop üzerinde de çalışıyor.

Bir Cevap Yazın