Kemono Jihen – Öneri

Özet:
Büyü konusunda uzmanlaşmış bir dedektif olan Kohachi Inugami, Japon kırsalındaki ücra bir köye gelir ve yerel bir handa bir hostes tarafından, görünüşte sebepsiz görünen çürüyen ve parçalanmış hayvan cesetlerini içeren bir dizi olayı araştırmakla görevlendirilir. Inugami, araştırma yaparken tarlalarda çalışan tuhaf bir genç çocuğu fark eder. Akranları tarafından kaçan ve kokusundan dolayı “Dorotabou” olarak adlandırılan genç çiftçi, herhangi birinin onunla ilgilenmesine şaşırır.

Merakla dolan Inugami, köylülerin küçümseyici bakışlarına rağmen Dorotabou’yu soruşturmada kendisine yardım etmeye çağırır. Dorotabou’nun haberi olmadığı halde, bu soruşturma, ona daha önce boş olan yaşamına yeni bir amaç kazandırmanın yanı sıra, insanlarla birlikte var olan Kemono olarak bilinen canavar benzeri varlıklardan biri olan tuhaf yeni bir dünyayı ortaya çıkaracak.

Tür: Aksiyon , Shounen , Doğaüstü Güçler , Şeytanlar , Gizem

Bölüm Sayısı:12/12

Çıkış tarihi: Ocak 2021

Stüdyo: Ajia-Do

MAL Puanı: 7.45

Kişisel Görüş: Arkadaşlar ilk önce hikayesi çok güzel olan bir anime hani böyle insanı içine çekiyor diyebilirim. Ana hikayeden nazaran animedeki yan karakterlerin de hikayeleri var ve üzerlerinde duruluyor. Zaten önemli olan 3 tane yan karakter var ilk sezonda bunların 2 tanesinin hikayeleri işleniyor. İlk işlenilenin hikayesi bence çok iyiydi insanı derinden etkiliyor ama lakin gel gör ki ikici hikaye o kadar da iyi değildi hatta bence biraz ortalamanın altıydı denilebilir. Neden diye sorarsanız diyeceğim şey şu olur ” ne bilim ben ” içime sinmedi işte he sinen insanlar olmuş mudur olabilir ama bence saçma bir hikayeydi. En son olarakta şundan bahsedicem bu anime henüz yeni başladı denilebilir. Neden mi çünkü ilk sezonda neredeyse sadece karakter tanıtımları vardı ve son bölümde tam asıl mevzulara giriş yapıcaktı ama sezon bitti. Gerçi böyle olması gayet doğal ben de mangaka olsam ve uzun bir seri yapmak istesem ben de ilk chapterlarda güzel bir karakter tanıtımı yapardım. Ama yine de insan bi ” ilk sezon keşke 24 bölüm olsaymış ” diyor. Neyse arkadaşlar uzun lafın kısası gayet güzel harcadığınızı vakite değecek bir seri bence izlenmeli asla vakit kaybı denilecek bir seri değildi. Bugülükte bu kadar hepinizle yediden görüşmek üzere.

Bir Cevap Yazın