Japonya’da Dört Genç Çocuktan Biri Her Gün Vtuber İzliyor!

Vtuber fenomeni, son birkaç yılda akış endüstrisini devraldı. Vtuber’lar tarafından üretilen içeriğin çeşitliliğinin giderek daha fazla insanı çekmesi şaşırtıcı değil. Birçok insan genellikle “Vtuber ne kadar popüler?” Diye düşünür. Vtuber’ların Japonya’da ne kadar popüler olduğunu öğrenmek için, bir sirket Vtubers akışını gerçekten kaç kişinin izlediğini bulmaya karar verdi.

Anket, BT araçları karşılaştırma sitesi STRATE tarafından 4 Ağustos 2021’de gerçekleştirildi. Bu ankete Miyagi, Tokyo, Aichi, Osaka ve Fukuoka illerinden 15 ile 29 yaşları arasında 400 erkek ve kadın katıldı.

Ankette sorulan soru “ VTubers tarafından YouTube’da yayınlanan videoları izlemek için haftada ne kadar zaman harcıyorsunuz? ” Ankete katılanların yaklaşık %43’ü haftada en az bir gün Vtuber videoları izlediklerini söyledi. Ankete katılanların yaklaşık % 18,5’i neredeyse her gün izlediklerini söyledi.

Toplanan veriler cinsiyete göre ayrıldığında, gençlerin yarısından fazlası Vtubers ile ilgili videolar izlediklerini söyledi“Her gün izleme” yüzdesi de genç erkekler arasında en yüksekti ve %23’ü bu tür içerikleri düzenli olarak tükettiğini iddia ediyor.

Kaynak: Yahoo News Japonya

Bir Cevap Yazın