Cartoon Network Ve Warner Bros Anime Üretmek İçin Bir Araya Geliyor!

Japon animasyonu (Anime) popülaritesi son birkaç yılda fırladı. Anime endüstrisindeki muazzam büyüme potansiyelini bilerek, giderek daha fazla batılı şirket anime’ye yatırım yapıyor.

Daha önce Netflix, orijinal anime üreterek anime kataloğunu genişleteceklerini açıklamıştı. Birkaç gün önce Funimation’ın Sony grubu, Crunchyroll’u 1.175 milyar ABD dolarına satın aldı.

Şimdi, popüler şirketler Cartoon Network ve Warner Bros, anime üretmek için bir araya geliyor. Projenin başı olarak Jason DeMarco’yu işe aldılar. Jason DeMarco, şu anda Fena: Pirate Princess, Uzumaki ve Blade Runner: Black Lotus gibi Adult Swims anime orijinal projelerini denetlediği için anime endüstrisinde çalışma deneyimine sahiptir.

DeMarco, orijinal ve üçüncü taraf anime özelliklerine dayalı anime serileri geliştirecek. Ayrıca Japon stüdyoları, sanatçıları ve yaratıcılarıyla yakın çalışacak.

İlk Warner Bros anime projesi için DeMarco, Japonya’nın Sola Entertainment’ı tarafından yakında çıkacak anime olan Yüzüklerin Efendisi Animede yaratıcı bir yönetici olarak çalışıyor.

Bir Cevap Yazın