Jujutsu Kaisen Mangası Ne Zaman Bitecek?

Jujutsu Kaisen yaratıcısı Gege Akutami, bir röportajda Jujutsu Kaisen mangasının 2 yıl içinde biteceğini açıkladı.

Gege Akutami, röportajlar sırasında çok fazla bilgi ifşa etmesiyle tanınan bir Japon mangakasıdır. Son 2 yıldaki tüm röportajlarından, bu makalede paylaşılacak bazı ilginç bilgiler topladık. “Yalnızca anime” hayranıysanız endişelenmeyin çünkü tüm bilgiler tamamen spoiler içermez.

Jujutsu Kaisen Manga Ne Zaman Bitecek?

27 Şubat 2021’de bir röportaj sırasında Gege Akutami, Jujutsu Kaisen mangasının hikayesinin yarısını geçtiğini ve 2 yıl içinde (2023’e kadar) sona ereceğini açıkladı.

Gege Akutami: “Editörümle 2 yıl sonra manganın biteceğini konuşuyorum ama editörün bu karar hakkında ne düşündüğünü görmemiz gerekecek”

Manga’nın Nasıl Biteceğine Karar Verdiniz mi?

Gege Akutami: “Sonuna karar verdim. Başka bir röportajda Fushiguro’nun sonunun kararlaştırıldığını ancak Itadori’nin sonunun henüz belirlenmediğini söyledim. Ayrıca Sukuna’nın sonu biraz kararsız”

Sukuna neden Fushiguro’ya takıntılı?

Görüşmeci Gege’ye Sukuna’nın Fushiguro’yu neden bu kadar çok sevdiğini sordu. Yazar önce bu soruyu yanıtlamakta tereddüt etti, ancak görünüşe göre görüşmeciye Sukuna ve Fushiguro için ne planladığını söylemiş, ancak bu kısmı röportajın dışında tutmayı talep etmiş.

Muhabir: Sukuna Fushiguro’nun kendisini mi istiyor?

Gege Akutami: Kesin olmak gerekirse ……

Muhabir: Anlatsan sorun olur mu?

Gege Akutami: Bunu söylemem gerektiğini düşünmüyorum ama lütfen bu kısmı düzeltin. Bu …… Sukuna’yı çok çekici buluyor.

Yuji Itadori Ebeveynleri Manga’da Hiç Görünecek mi?

Evet, Gege Akutami, Jujutsu Kaisen mangasında Yuji Itadori ebeveynlerini tanıtmayı planlıyor.

Gege Akutami: “Onları (Yuji Itadori ebeveynleri) iyi çizmeyi planlıyorum.

Başka bir röportajda yazar, babasını tanıştırmak isteyip istemediğinden hala emin olmadığı için hikayedeki annesinin rolüne karar verdiğini söyledi.

Gege Akutami: “Evet, annesinin rolüne karar verdim ve onu hikayede ne zaman canlandırmak istediğimi az çok biliyorum. Babasını tanıştırmak isteyip istemediğimden emin değilim.

Gege Akutami’nin favori karakteri nedir?

Kento Nanami, Jujutsu Kaisen yazarının favori karakteridir.

Gege Akutami: “Kento Nanami benim favori karakterim. Tanıtıldığında hikayeyi kavramaya başladım”.

Kahraman Yuji Itadori için ilham kaynağınız neydi?

Zıttım olan ağabeyime güçlü bir şekilde dayanıyor. Yaptığı her şeyde başarılı olan biri: spor, eğitim…

Manga okumaya ne zaman başladın?

Gege Akutami: “Sanırım ilk mangamı 8 yaşımdayken aldım. Ailem bana Takeshi çizgi roman serisinin altıncı cildini teklif etti! bir aile gezisindeyken çok fazla mızmızlanmamı engellemek için. Evde, hepsi sanırım ağabeyimin satın aldığı Dragon Ball, Yuyu Hakusho veya Kochikame okuyabildim.

En çok hangi Jump serisini okudunuz?

Gege Akutami: “Önce Dragon Ball, ardından uzun zamandır 3 Jump Pillars olan Naruto, One Piece ve Bleach’i okudum… 2004’ten beri o Jump serilerini bir dereceye kadar okuyorum. Birçoğundan etkilendim. ama ben Yuyu Hokusho’daki Sensui döngüsünün yanı sıra Yoshiro Togashi’nin bir başka mangası olan Level E’nin büyük bir hayranıyım. Her ikisini de düzenli olarak yeniden okuyorum”.

Gege Akutami ve Tite Kubo (Bleach yazarı) da birlikte bir röportaj yaptı ve ilham kaynakları ve birbirlerinin çalışmalarından hoşlandıkları veya hoşlanmadıkları şeyler hakkında konuştular.

Jujutsu Kaisen’de ilginç bulduğunuz kadın karakterler?

Tite Kubo: Yazarın önünde bunu söylediğim için üzgünüm ama kadın karakterlerin hiçbiri benim zevkime uymuyor.

29 yaşındaki Gege Akutami kısa sürede en bilinen mangakalardan biri haline geldi. Gojo Satoru hakkında ortaya çıkardığı bir diğer ilginç bilgi ise asla sevgilisi olmayacağıdır.  Röportajın çoğu, birçok manga spoilerini ortaya çıkardığı için makaleden çıkarıldı.

Kaynaklar: Le Figaro için Gege Akutami röportajı, 2019’da Ki-oon ile röportaj, Jujutsu Kaisen resmi hayran kitabında Gege Akutami ile Tite Kubo röportajı, 2021’de YouTube Röportajı

Bir Cevap Yazın