One piece’in Hikayesi Son Aşamaya Girdi!

3 Eylül’de Eiichiro Oda’nın One Piece kitabının 100. cildi yayınlandı. One Piece’in 100. cildini anan bir gazete ilanı, Oda’nın iş yerinde yaptığı çizimin bir görüntüsünü paylaştı. Resmin sağ tarafında yazılı kelimeleri görebilirsiniz:

“Hikaye son aşamasında”

One Piece mangası 22 Temmuz 1997’de Weekly Shonen Jump’da seri hale gelmeye başladı. Manga bu yılın Ocak ayında 1000 bölüme ulaştı. Şu anda, One Piece manga’nın dolaşımda 490 milyondan fazla kopyası var.

One Piece’in anime uyarlaması 1999 yılında Toei Animation tarafından başlatıldı. Anime 1000 bölüme ulaşmak üzere. Daha fazla gecikme olmazsa One Piece 1000. bölüm 4 Kasım’da yayınlanacak. Netflix tarafından yapım aşamasında olan bir live action dizisi var.

One Piece anlatısı, sanatı, karakterizasyonu ve mizahı için övgü aldı. Manganın birkaç cildi, Japonya’daki herhangi bir kitabın en yüksek orijinal tirajı da dahil olmak üzere yayın rekorları kırdı. 2015 yılında One Piece, “tek bir yazar tarafından aynı çizgi roman serisinde yayınlanan en çok kopya” için Guinness dünya rekorunu kırdı.

One Piece Ne Zaman Bitecek?

Bu soruya cevap vermek gerçekten zor. Ağustos 2020’de Oda, diziyi dört ila beş yıl içinde bitirmeyi planladığını söyledi. Manganın gidişatı ve henüz çözülmemiş gizemler göz önüne alındığında, 7 ila 8 yıl daha sürebilir.

Bir Cevap Yazın