Fullmetal Alchemist: Brotherhood – Öneri

Fullmetal Alchemist: Brotherhood Konusu:

Hikaye 2 kardeş olan Alphonse ve Edward’ın annelerini kaybetmesi üzerine başlıyor. Bu iki kardeş annelerini kaybettikten sonra annelerinin gülümsemesini bir daha görmek için simyada tabularından biri olan insan dönüşümünü deniyorlar(Ortalama bir büyüklükteki insanı oluşturan maddeleri bir araya birleştirerek simya kullanarak yeniden canlandırmaya çalışıyorlar).
Ama hesaba katmadıkları bir şey vardı simyanın ana prensibi olan EŞİT TAKAS prensibini (Bu prensibe göre aynı kimyada olduğu gibi başta ne ise sonda da o olmalıdır ama bu normal şartlar için geçerlidir animede istisna bir durum göreceksiniz ). Bu prensip yüzünden annelerini canlandırmayı denerken küçük kardeş Alphonse bütün vücudunu büyük kardeş Edward ise sol bacağını kaybediyor. Edward son anda küçük kardeşinin bedenini bir zırha mühürlüyor ama bunu yapabilmek içinde sağ kolunu feda etti hikayemiz bu iki kardeşin vücutlarını geri almasını anlatıyor
Fullmetal Alchemist serisi bir süre sonra mangayı yakaladığı için belli bir yerden sonra mangadan bağımsız anime yazarlarının kafasına göre yaptığı şeylerle ilerlemiştir ve tam bir final vermemiştir çoğu kişi zaman kaybı olarak değerlendiriyor ama yinede güzel ilerleyişi var ve sonu çok değişik bir yere bağlanıyor .
Fullmetal Alchemist : Brotherhood’da ise manga bittikten sonra çıktığı için böyle bir sorun yaşanmamıştır güzel bir final yaparak izleyenlerine veda etmiştir.

Bölüm sayısı: 4 Sezon 64 Bölüm

Tür: Aksiyon, Fantastik, Macera, Shounen

Site Puanı: 9,25

3 thoughts on “Fullmetal Alchemist: Brotherhood – Öneri

 • Aralık 15, 2020 tarihinde, saat 20:00
  Permalink

  Hocam öncelikle yorumunuz öneriniz için teşekkürlerimi sunuyorum böyle nacizane bir günde bana böyle bir aktardığınız için minnettarım

  Yanıtla
 • Aralık 24, 2020 tarihinde, saat 15:23
  Permalink

  Çok güzel anime cidden aşırı iyi 64 bölüm çok da uzun deil hem kesinlikle izleyin

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın