Black Clover – Öneri

Black Clover Konusu:

Herkesin büyü gücü olduğunu düşünün ve siz bu dünyadaki tek büyü gücü olmayan kişisiniz.
Asta ve Yuno bu dünyada daha bebekken bir kiliseye bırakılan iki çocuktur. Asta ve Yuno çocukluktan beri birbirleri rekabet etmektedirler ikisininde hedef Yonca Kralığındaki en üst büyücü olarak adlandırılıan Büyücü Kralı olmaktır ama Asta’nın bu yolda önüne çok büyük bir sıkıntı çıkar büyü gücü 0 dır ama Asta bu yolda hiç pes etmeden sürekli çalışmayı bırakmamıştır. 15 yaşına geldikleri herkese özel bir büyü kitabı verilir. Asta büyü kitabı alamayarak kendi büyü gücünün olmadığını anlamıştır ama rakibi Yuno ilk büyücü kralı ile aynı olan büyü kitabına sahip olmuştur ve bu kitap çok nadir olduğundan dolayı suçluların hedefi olmuştur. Yuno suçlu ile savaşırken olaya dahil olur ve büyü gücü olmadığı için yenilir. Asta tam umutsuzluğa düşmüşken Yuno’nun verdiği gazla aniden içindeki gücü uyandırır ve büyü kitabına sahip olur.
Büyü kitabını aldıktan sonra Yuno ile beraber kraliyet büyücülüğü sınavına girer ve anime bu şekilde devam ederek Asta’nın gelişimini anlatmaktadır.
Bazı kişiler animeyi naruto’ya benzetmektedir. Bazı yönler benzer ama ikisi de farklı ve kendine has yönleri vardır.
Halen anime devam etmektedir salı günleri yeni bölümleri geliyor.

Neden İzlemeliyiz ?

Büyü ve shounen seven arkadaşlar için süper bir anime olduğunu belirtim. Ek olarak bölümleri aktif olarak her hafta çıkmakta yani rahatlıkla güncele gelebilirsiniz. Çoğu kişinin sevdiği bir türüde kendisinde barındırmakta güçsüz görünen ama acayip güçlü olan ana karakter açıkcası ben bu türe bayılıyorum sizinde seveceğinize eminim.

Bölüm sayısı: Hala devam ediyor (?)

Tür: Shounen, Büyü, Fantastik

One thought on “Black Clover – Öneri

  • Aralık 16, 2020 tarihinde, saat 21:48
    Permalink

    Güzel yazı elinize sağlık

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın