Welcome To The NHK Eleştiri

Merhaba arkadaşlar bugün size başına oturuğum anda hiç mola vermeden 24 bölümünün tamamını izleyip bitirdiğim bir animeden bahsedicem. Bu anime ne mi ?

Welcome To The NHK! büyük ihtimalle çoğunuz bu ismi duymamıştır ama bu anime her izleyenin çok beğendiği bir seri neredeyse her yorumu olumlu bir anime. Konusuna gelirsek Hikikomori olan bir üni terk arkadaşımızın hayatına tanıklık ediyoruz denilebilir. Kulağa biraz sade ve ne kadar ilgi çekici değilmiş gibi de gelse çok sevdiğim bir insanın lafı var ” Ben bir şey izleyeceksen ne konusuna bakarım ne de yorumlarına eğer izlemek istiyorsam açar ve izlerim bu kadar ” resmen bu seri bu lafa gerçekten çok uyuyor. Konusu ilk başta ne kadar igi çekici gelmese de ilk bi kaç bölümü izledikten sonra anime sizi adeta içine çekiyor denilebilir.
Şimdi anime hakkında ki kişisel görüşlerime gelirsek. Gerçek şu ki bana bu animenin neresine beğnedin diye sorarsanız bi ayrım yapamam çünkü ben bu animenin her şeyini çok beğendim. Ama eğer illaki bir şeyi seçmem gerekirse animenin OST (soundtrack) leri olur. Hayatımda şu ana kadar izlediğim animelerdeki en iyi OST ler bu seriye aitti diyebilirim. Hatta buna kanıt olarak şunu diyim animede ki bütün müzikler o kadar iyi ve o kadar güzel yerleştirilmişki resmen o sahneler insanın içine işliyor denilebilir. Şahsen her müziği o kadar çok sevdimki 24 bölüm boyunca 1 tane bile opening atlamadım ve her openingte dans ettim ciddiyim gerçekten evin içinde son ses openingi dinlerken salonun ortasında ritimler ile birlikte dans ediyordum. Uzun bir süreden sonra beni bu kadar tatmin eden bir anime bulduğuma gerçekten çok sevindim diyebilirim resmen yeni oyuncak edinmiş bir çocuk gibiydim. Biraz klişe olacak ama animenin tek kötü yanı bitmesiydi diyebilirim. Anime bitince resmen o sevdiği oyuncak ile çok oynadığı için oyuncağı kırılan çocuk gibi hissettim. Yine de yapabilecek bir şey yok her güzel şeyin bir sonu vardır. Şunu da belirtmek istiyorum bu seri psikoloji tagının hakkını güzel bir şekilde verebilen nadir serilerden biridir.

Son olarak şundan bahsetmek istiyorum. Serinin 3 sonu var denilebilir. Anime ve Light Novel sonları pek farklı olmasa da sernin mangasının sonu diğerlerine göre biraz daha farklı bir şekilde bitiyor. Mangası tam olarak 40 chapter ve Türkçe çevirisi de bulunmakta eğer isterseniz mangasını da rahatlıkla okuyabilirsiniz.

Bugünlükte bu kadar arkadaşlar kendinize iyi bakın görüşmek dileğinlen.

Bir Cevap Yazın