Hunter X Hunter’a Neden Yeni Bölüm Gelmiyor?

Yoshihiro Togashi tarafından yazılıp çizilen bir Japon manga dizisi olan Hunter x Hunter 1000 gündür Arada. Hunter x Hunter, 26 Kasım 2018’de yayınlanan 390. bölümden sonra ara verdi.

Hunter X Hunter, tüm zamanların en iyi shounen mangalarından biri olarak kabul edilir. Defalarca ara vermesine rağmen dizinin popülaritesi artmaya devam ediyor.

Hunter x Hunter Neden Ara Verdi?

Çok sayıda Hunter X Hunter kesintisinin ardındaki sebep, yazarın azalan sağlığıdır. Dizi yaratıcısı Yoshihiro Togashi, yıllardır kronik, zayıflatıcı sırt ağrısı çekiyor. Bu durum, yazarı sık sık çizime ara vermeye zorluyor. Ayrıca Hunter x Hunter hayranlarına durumu hakkında bilgi verdi:

Sırt ağrısının en kötü yanı, ancak biraz daha iyileştikten sonra hastaneye gidebilmenizdir.

Bir ergene bir satışta acınız on olduğunda, gece boyunca vücudunuzu bir santimetre bile hareket ettiremezsiniz.

Hunter X Hunter'a Neden Yeni Bölüm Gelmiyor?

Serinin yaratıcısı, ne kadar zaman alırsa alsın mangayı bitirmek istediğini defalarca söyledi. Bazı hayranlar, yazarın yönergeleri vererek başka birinin onun için manga çizmesine izin vermesini önerdi. İyi haber şu ki, yazar geri dönüş yapmaktan vazgeçmedi ve hayranlar bunu dört gözle bekliyor.

Hunter x Hunter mangası, Mart 1998’den beri Weekly Shonen Jump’da seri hale getirilmeye başlandı. Hunter x Hunter, Mad House tarafından Ekim 2011’den Eylül 2014’e kadar toplam 148 bölüm yayınlanan anime serisine uyarlandı.

Kaynak: AnimeSenpai

Bir Cevap Yazın