Call of Duty Goblin Slayer Animesinden Bir Görüntü Çalmakla Suçlandı.

Call of Duty: Warzone’da “Notice me IV” adlı bir anime temalı oyun içi paketi satın alınabilir. Bu paket, ~9 USD karşılığında satın alabileceğiniz çeşitli anime temalı öğeler ve görünümler içerir.

Bir twitter kullanıcısı, mavi gözlü bir kızın yer aldığı “Notice me IV” afişinin Goblin Slayer’daki bir anime kızına çok benzediğini fark etti.

Kaynak: Twitter

Twitter kullanıcısı @HUSK3RGAM3R , bu Warzone paketi afişinin Goblin Slayer Açılışından bir karenin tam bir kopyası olduğuna dikkat çekti. İşte Call of Duty: Warzone paketinin kapağı:

Kaynak: Call of Duty: Warzone

İşte Goblin Slayer’ın fragmanından 40. saniye civarında alınan ekran görüntüsü:

En şaşırtıcı olan şey ise bu anime paketinin oyuna geçen sene Eylül ayında eklenmiş olması. Neredeyse 1 yıldır kimse bu benzerliği fark etmedi.

Görünüşe göre bu, Call of Duty serisinin başka birinin sanat eserini takip ettiği ilk sefer değil. Başka bir Twitter kullanıcısı, bir Japon illüstratörden bir sanat eseri ile Call of Duty Mobile oyun kapağını karşılaştırdı.

Kaynak: Twitter

Bazı hayranlar, açılışı yapan animatörlere yönelik intihal olarak değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çekti. Diğer kullanıcılar, işin özü bu olmadığı için bunun adil kullanım politikasına girdiğini, dolayısıyla bunun bir sorun olmaması gerektiğini söyledi.

Bir Cevap Yazın