Kuroshitsuji İzleme Sırası!

Kuroshitsuji İzleme Sırası

?1. Kuroshitsuji I – My Anime List Puanı: 7.79 Anime/24 Bölüm

?2. Kuroshitsuji II – My Anime List Puanı: 7.27 Anime/12 Bölüm

?3. Kurosihtsuji: Book of Circus – My Anime List Puanı: 8.16 Anime/10 Bölüm

?4. Kuroshitsuji: Book of Murders – My Anime List Puanı: 8.15 Ova/2 Bölüm

?5. Kuroshitsuji: Book of the Atlantic – My Anime List Puanı: 8.19 Film/1s40dk

Yukarıdaki serilerin içeriklerine aşağıda değinilmiştir. İyi okumalar dileriz.

?1. Kuroshitsuji I:
Kuroshitsuji

Genç Ciel Phantomhive, Majesteleri için Viktorya dönemi İngiltere’sinde meydana gelen birçok rahatsız edici olayla ilgilenen “Kraliçenin Bekçi Köpeği” olarak bilinir. Görünüşte insanlık dışı yeteneklere sahip sadık uşağı Sebastian Michaelis’in yardımıyla Ciel, işi bitirmek için gereken her şeyi kullanır. Ama bu siyah giyimli uşakta göründüğünden daha fazlası var mı?

Ciel’in geçmişinde, onu sonsuza dek karanlıkta saran gizli bir trajedi yatıyor – en kasvetli anlarından birinde, bir iblis olan Sebastian ile kendisine haksızlık edenlerden intikam almak karşılığında ruhunu pazarlık eden bir sözleşme yaptı. Bugün, Sebastian sadece cehennemdeki bir şeytan değil, aynı zamanda efendisinin emirlerini yerine getirmek için mükemmel bir hizmetçidir – eninde sonunda Ciel’in ruhundan yapacağı lezzetli yemeği beklerken. İkili, Ciel’in talihsizlikler zincirinin ardındaki gizemi çözmeye çalışırken, aralarında ne cennetin ne de cehennemin parçalayamayacağı bir bağ oluşur.


?2. Kuroshitsuji II:
Kuroshitsuji

Öncelikle bu sezon tamamen filler olan bir sezon. Bu olaylar mangada gerçekleşmemiştir. Filler oluğu için izleyip çok takılmayın ki sonraki sezonda ” Aa böyle değildi ama?” demeyin.

Kuroshitsuji II, Trancy Earldom’un genç varisi Alois Trancy’nin hayatına başlar. Şimdi ayrıcalıklı olmasına rağmen, öfkeli çocuk için durum her zaman böyle değildi. Genç yaşta kaçırılıp köleliğe zorlanarak, sonunda kurtarıldı ve eve döndü, ancak sevgili babasının kısa süre sonra vefat etmesi için.

Bununla birlikte, Alois’in hikayesinden ve meşruiyetinden şüphe eden bazı kişiler vardır. Ve haklı olarak, çünkü Alois’in doğaüstü yeteneklere sahip siyah giyimli uşağı Claude Faustus’tan başlayarak, Trancy evindeki şeyler göründüğü gibi değil. Gizemli Claude tam olarak kim ve Alois ile nasıl bir bağı var?

Malikanede yaygınlaşan yalanlar ve aldatma ağının ortasında, Alois ve Claude arasındaki bağ, cehennem kapılarına geldiğinde test edilecek.


?3. Kurosihtsuji: Book of Circus:
Pin on Anime & video games

Merak ve heyecan dolu Nuh’un Sirk Gemisi grubu, göz kamaştırıcı performanslarıyla izleyicileri büyüledi. Yine de bu fantastik eylemler bedelsiz gelmiyor. Çocuklar, grupların hareketleriyle bağlantılı olarak, Londra’da gizemli bir şekilde kayboldu. Bu kaçırılmalardan rahatsız olan Kraliçe Victoria, kötü şöhretli bekçi köpeği Ciel Phantomhive ve sadık iblis uşağı Sebastian Michaelis’i bu kayıp çocukları bulmak için gizli bir göreve gönderir.

Ancak, yeni sirk gösterilerini büyük tepenin altındaki gizli soruşturmalarıyla dengelemeye çalışmak oldukça zorlu bir iştir. Diğer oyuncuların şüpheleri artarken ve sirkteki gizemli hayırsever tehdidi başının üstünde belirirken, ikisinin keşfi Ciel’i özüne kadar sarsacak.


?4. Kuroshitsuji: Book of Murders:
Review: Black Butler: Book of Murder | Dracula's Cave

Kraliçe’nin emri üzerine, Kont Ciel Phantomhive, kibar toplumun en iyi üyelerinden birkaçının ve aynı zamanda mücadeleci yazar Arthur’un katıldığı lüks bir akşam yemeği partisine ev sahipliği yapıyor. Ancak parti zirveye ulaştığında, korkunç bir cinayet işlenir ve Earl’ün kendisinden başkası bu suçtan şüphelenilmez.

Dışarıda şiddetli bir fırtına şiddetlenirken, ölüm sayısı tırmanmaya devam ediyor. Phantomhive ailesi ve seçkin konukları, gizemli katilin avına düşmeden önce bu gizemi çözmek için işbirliği yapmaları gerektiğini fark eder. Ancak, mükemmel uşak Sebastian Michaelis bile bu dehşetten uzak görünüyor.


?5. Kuroshitsuji: Book of the Atlantic:
Kuro Shitsuji: Book of the Atlantic Anime Serisi İle Denize Açılıyor! | Animeler.NET

Kraliçe’nin Muhafız Köpeği olan genç Earl Ciel Phantomhive, Viktorya dönemi Londra’sında mucizevi diriliş haberleri su yüzüne çıkmaya başladığında, görünüşte doğaüstü olayları araştırması için bir kez daha çağrılır. Şeytan uşağı Sebastian Michaelis ile birlikte, ölüler üzerinde deney yaptığından şüphelenilen tıbbi bir organizasyon olan Aurora Society’nin söylentilerini araştırmak için lüks yolcu gemisi Campania’ya binerler.
Acımasız orakçılar gemide görünmeye başlar ve sinsi bir plan yürürlüğe konulurken geminin ölümsüzler tarafından istila edilmek üzere olduğu anlaşılır. Ciel ve Sebastian şimdi Aurora Society’nin anka kuşu sembolünün ardında yatan sırları ortaya çıkarmalı ve bazı eski tanıdıkların yardımıyla ölümsüzleri tabutlarına geri götürmeli veya sulu bir mezarı paylaşmalıdır.

Yazarınızdan(?) bir öneri animeyi bitirince direkt mangaya koşun. Çünkü animedekilere göre daha büyük olaylar oluyor.

Kuroshitsuji

Okuduğunuz için teşekkürler. ( Evet çakma Ciel buldum)

Başka yazılarda görüşmek dileği ile!

~Ermui

Bir Cevap Yazın