My Hero Academia 4. Sezon İnceleme

My Hero Academia 5. sezon gelişi duyuruldu. 2021 bahar ayında gelmesi planlanan animenin öneri yazısı daha önce sayfada yayınlandı. Yeni sezona başlamadan bu animeyi hatırlayıp inceleyelim.
Kısaca konusundan bahsetmek gerekirse Dünyadaki insanların çoğu özel güçlere sahip. Bir özel güce sahip olmak için can atan ana karakterimiz Izuku Midoriya ise herhangi bir özel gücü olmadığını öğrenir. Hayran olduğu All Might ile karşılaşır ve ondan güçler alır. Midoriya’nın süper kahraman olma hikayesine böylelikle başlamış oluyoruz.
Dördüncü sezonda tüyleri diken diken eden dövüş sahnelerini, kahramanların hayat hikayelerini gözümüzü kırpmadan izlemiştik. Hem gülüp eğlenip hem de kahramanlar ile gaza gelip ekran başında savaştığımız bir sezon oldu.
Bu sezonda kötü adamlar epey artmıştı. Kahramanların savaştığı Kötüler Birliği’nin yanında Yakuzlar ile de mücadele edildi. Bu seriyi daha da heyecanlı yaptı.
Final bölümü dikkatleri üzerine çekmişti.

Barış simgesi All Might emekliye ayrılınca insanlar bu simgenin gittiğini düşündü. Herkesin korkusu, oldukça tehlikeli ve güçlü Nomu’yu Endeavor’un yok etmesi bize onun ne kadar güçlü olduğunu kanıtladı. Bir sonraki barış simgesinin Endeavor olabileceği düşünülüyor. Neden olmasın? Izleyip hep beraber göreceğiz. Yeni sezonda görüşmek üzere.

Bir Cevap Yazın